Агромаркет

Президент наклав вето на закон про єдиний рахунок для сплати податків і зборів через тютюнову поправку

Президент Володимир Зеленський скористався правом вето і повернув до Верховної Ради прийнятий закон №1049 про єдиний рахунок для сплати податків і зборів через тютюнову поправку, повідомляє Фінінсовий клуб.

Причиною повернення стала так звана тютюнова поправка, яка за своєю суттю не пов’язана зі змістом законопроекту. Метою закону було введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, що має вирішити багато технічних проблем при перерахуванні цих платежів, оптимізувати роботу податкових органів і спростить життя бізнесу.

«Запропоновані пунктом 2 роздiлу II «Прикiнцевi та перехідні положення» Закону зміни до статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва i обiгу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробiв та пального» є такими, що не відповідають Конституції України, Господарському кодексу України, Закону України «Про ціни і ціноутворення», а відтак не можуть бути підтримані. Тому пропоную пункт 2 роздiлу II «Прикiнцевi та перехідні положення» закону виключити», – йдеться в пропозиціях президента до прийнятого закону.

У Міністерстві фінансів також відзначають, що внесена на парламентському комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики поправка стосується не єдиного рахунку, а націнки для оптових і роздрібних структур, які здійснюють продаж цигарок.

У Мінфіні зазначили, що ця поправка викликала обурення виробників тютюнової галузі та навіть припинення виробництва на декількох фабриках.

«У результаті недовиконання плану по збору акцизного податку склало близько 3 млрд грн. Тобто затримка дуже потрібного бізнесу законопроекту через шкодить поправки – це не тільки втрата часу, але і збитки для всієї країни», – відзначають в Мінфіні.

Кабмін запропонував президенту ветувати законопроект №1049. «Сподіваємося, що Верховна Рада незабаром проголосує текст без редагування і буде дано старт впровадженню єдиного рахунку», – додали в Мінфіні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!