Президент підписав зміни до Закону «Про побічні продукти тваринного походження»
13 жовтня президент Петро Порошенко підписав Закон про внесення змін до Закону «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною”.
Цей закон належить до пакету так званих європейських, він розроблявся на основі Регламентів ЄС. Проте український відповідник вийшов дуже спрощений, зокрема щодо правил поводження із гноєм.
Так, згідно з початковою редакцією, гній довелося б автоклавувати. Це нонсенс, який не вкладається у логіку виробництва, зазначають в Асоціації свинарів України. До того ж обладнання для стерилізації коштує чимало, а це ‒ додатковий фінансовий тиск на виробника. Крім того, такі вимоги фактично зводили нанівець цінність гною як органічного добрива.
Асоціація свинарів України за сприяння Всеукраїнської аграрної ради ініціювала розробку поправок до закону, які б зняли з виробників додаткове фінансове й технічне навантаження.
«За розрахунками наших господарств, свинокомплексу закритого циклу на 1200 свиноматок довелося б витрачати 20 тис. грн. на тиждень, щоб виконувати вимоги закону. І це не враховуючи вартості обладнання», ‒ зазначає віце-президент Асоціації свинарів України Оксана Юрченко.
При тому, що такого підходу до утилізації гною немає у жодній цивілізованій свинарській країні, додає вона.
«Зміни до Закону «Про побічні продукти…» насамперед знімають підстави для накладення адміністративних стягнень з боку контролюючих органів, ‒ зазначає адвокат, юрист ТОВ АПК «Насташка» Ольга Пенязькова. ‒ А такі обов’язково з’явилися б, якби закон реалізовувався у попередній редакції, враховуючи відсутність спеціальних обладнаних підприємств для стерилізацію побічного продукту (гною). І це створило би колапс у галузі».
AgroTimes
Додати коментар