Презентовано Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року
Головна мета Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року – підготовка до вступу в ЄС, довгострокова продовольча безпека, забезпечення розвитку сталого сільського господарства і сільських територій. Це повинен бути документ, який врахує всі виклики, в тому числі, пов’язані з повномасштабним вторгненням росії.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Виконувач обов’язків міністра агрополітики Тарас Висоцький під час презентації Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року зазначив, документ потрібен, щоб закріпити всі головні напрямки розвитку сільського господарства в процесі євроінтеграції і посилення ролі України в підтримці глобальної продовольчої безпеки.
«Ціль Стратегії – розвивати конкурентоздатний, стійкий, диверсифікований агропродовольчий сектор України. В документі повинна бути чітко та зрозуміло побудована система, яка забезпечить виробництво якісної і доступної продукції в достатній кількості. Адже роль агросектору України – не тільки забезпечення внутрішньої, але й світової продовольчої безпеки. В майбутньому потреби в продовольстві зростатимуть у зв’язку із збільшенням населення в світі. Відповідно, український агросектор повинен нарощувати виробництво продукції», – зазначив Тарас Висоцький.
Виконувач обов’язків міністра підкреслив, що український агросектор займає велику частину в економіці держави і є одним з основних експортоутворюючих галузей у державному бюджеті. Основні продукти українського експорту – зернові та олійні культури та продукти переробки олійних – олія і шрот. Також продукти тваринництва і садівництва.
«Понад половину надходжень валютної виручки до держбюджету – це доходи від діяльності агросектору. За підсумками 2023 року більше 60% агропродукції експортовано в ЄС. Це підтвердження високої якості українського виробництва. Безпека споживача – важливий фактор в ЄС. Тому гарантування суспільних потреб у високоякісних, поживних та безпечних продуктах – один з пріоритетів Стратегії», – наголосив Тарас Висоцький.
Він також додав, що реалізація Стратегії сприятиме відновленню сільського господарства, підвищить продуктивність виробництва та забезпечить справедливі доходи для всіх аграріїв.
Нагадаємо, Україна ухвалить Національну стратегію розвитку сільського господарства до кінця 2024 року.