Агромаркет

Премія за неГМ-сою становить близько 100-150 доларів

Премія за неГМ-сою становить близько 100-150 доларів

Україна має приблизний паритет посівів генномодифікованої та неГМ-сої. Загальна кількість ГМ-сої не перевищують 45%. Проте зосередження українських агровиробників на неГМ-сої надає певні переваги на європейському ринку.  

Про це під час заходу, присвяченому Всесвітньому дню бобових в Україні, повідомив партнер і директор консалтингово-аналітичної компанії «Barva Invest» Юрій Гаврилюк.

За його словами, 35% української сої експортується на ринок Європейського Союзу, близько 32% прямує до африканського континенту і ще 27% – до країн Близького Сходу.

«Європейський Союз при споживанні сої близько 15-16 млн тонн на рік сої забезпечений власним продуктом лише на 5%, тож потребують постійного імпорту внаслідок неможливості нарощування власного виробництва», – зазначив Юрій Гаврилюк.

Аналітик уточнив, що у попередньому сезоні Україна поставила на європейський ринок близько 1,2 млн тонн неГМ-сої. У цьому сезоні експорт до країн ЄС становитиме близько 2 млн тонн.  

Він переконаний, що Європа залишатиметься постійним споживачем української сої і це може надати певні переваги.

Зокрема, на неГМ-сою майже завжди є премія.

«Наразі премія за неГМ-сою становить близько 100-150 доларів, що доволі непогано. Проте потрібно дотримуватись відповідної, доволі складної технології», – зауважив Юрій Гаврилюк.

Нагадаємо, дешева соя з Бразилії та США становить безпосередню загрозу для українського виробника.