Агромаркет

Повторне використання відходів в АПК України може дати помітний економічний ефект, – думка

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

В агросекторі України важливо налагодити процес повторного використання відходів, оскільки це може дати помітний економічний ефект.

Таку думку висловив генеральний директор Recycling Solutions Дмитро Ануфрієв.

«Економіка має бути циклічною та розвиненою. Цьому, зокрема, сприяє альтернативна енергетика, повторне використання ресурсів та зменшення відходів. Якщо не змінити безвідповідальне ставлення до доступних ресурсів, то їхня кількість значно зменшиться. Наприклад, у сільськогосподарській галузі – знизиться родючість ґрунту», – зазначив він.

На думку експерта, ігнорування даної тематики може посилити зміни світового теплового балансу на Землі і навів приклад як процес глобального потепління за останні роки вплинуло на сільське господарство в Україні.

«Посушливість ґрунту лише збільшується, а зона сухих ґрунтів поступово рухається з півдня на північ. І все це ми спостерігаємо не за останні 50-100, а за останні 5-10 років», – уточнив Д.Ануфрієв.

Також він додав, що Україні слід розвивати галузь переробки відходів, повторного використання ресурсів та відновлюваної енергетики.

«У ЄС даний тренд активно розвивається і вже приносить свої результати. При цьому в дані проєкти спрямовуються значні та постійно зростаючі обсяги інвестицій. Якщо, наприклад, в 2012 році їхня сума становила $13 трлн, то вже в 2017 року – близько $30 трлн», – наголосив Дмитро Ануфрієв.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями