Агромаркет

Потреби сільського господарства на наступні 10 років сягають 18,7 млрд дол.

Нинішні витрати на відбудову та відновлення України внаслідок повномасштабного вторгнення рф оцінюються у 349 мільярдів доларів США. Очікується, що в найближчі місяці ця цифра зросте, оскільки війна триває.

Про це повідомляє пресслужба Світового банку, посилаючись на спільну оцінку уряду України, Європейської комісії та банку.

Станом на 1 червня 2022 року загальний обсяг завданої шкоди сільському господарству досяг 2,2 мільярда доларів США; водночас сукупний обсяг збитків становить 28,3 мільярда доларів США. Завдана шкода включає часткове або повне знищення техніки та обладнання, складських об’єктів, худоби та багаторічних культур, а також викрадення матеріально-технічних ресурсів, продукції та сільськогосподарських угідь, які потребують рекультивації. До обсягу завданої шкоди входить зменшення обсягу виробництва, зокрема, незібраний урожай озимих культур; підвищення собівартості в сільськогосподарському виробництві та зниження цін виробників, спричинене зривами у логістиці експорту, що відіграє значну роль в експортоорієнтованому сільському господарстві України.

За оцінками, загальні потреби державного сектору на відбудову та відновлення становлять 18,7 мільярда доларів США. До переліку найактуальніших інвестицій входить відновлення пошкоджених активів, надання допомоги для відновлення сільськогосподарського виробництва через вирішення питань ліквідності та інших перешкод, а також відновлення діяльності державних установ у сфері сільського господарства з метою ефективного забезпечення відновлення та відбудови.

За оцінками, загальна вартість війни для українського сільського господарства становить 30,5 мільярда доларів США, причому збитки досягають 93 відсотків загальної суми. Понад 10 відсотків загальних втрат припадає на Херсонську область. Загальні втрати на рівні від 5 до 10 відсотків понесли Чернігівська, Київська, Харківська, Донецька, Луганська, Запорізька та Вінницька області. Від 3 до 5 відсотків загальних втрат понесли Кіровоградська, Миколаївська, Дніпропетровська, Хмельницька, Одеська, Полтавська, Сумська та Черкаська області.

Для відновлення сільськогосподарської галузі, забезпечення її ролі як рушія загального економічного відродження та джерела гідних доходів для сільськогосподарських виробників, протягом різних періодів необхідно запроваджувати такі заходи. За оцінками, потреби сільського господарства на наступні 10 років сягають 18,7 мільярда доларів США.

Нагадаємо, через війну Україна втратила близько 13 млн тонн елеваторних потужностей. Раніше запрацювала платформа для фіксації збитків агросектору внаслідок війни.