Агромаркет

Постанови уряду щодо підтримки фермерів мають бути ухвалені до кінця січня, ‒ Гройсман

Постанови уряду щодо підтримки фермерів мають бути ухвалені до кінця січня, ‒ Гройсман

Кабінет міністрів України удосконалює програми підтримки агросектору і розширює можливості агропідприємств, перш за все, в частині доступу аграріїв до наявних фінансових ресурсів.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань розвитку агросектору, інформує Урядовий портал.

«Найближчими тижнями маємо запустити в роботу програми підтримки, аби ми дійшли до кожного господарства в Україні і довели, як можна використовувати наявний ресурс», ‒ сказав він.

Володимир Гройсман підкреслив, що ключові напрямки роботи ‒ підтримка тваринництва, передусім, створення нових комплексів та збільшення поголів’я, цільова підтримка фермерів, а також підтримка підприємств сільськогосподарського машинобудування.

Спектр інструментів підтримки розвитку тваринництва доволі широкий: від безпосередньо бюджетної дотації на розвиток молодняка до запровадження ефективного кредитування створення нових тваринницьких комплексів з можливістю компенсації тіла кредиту і встановлення ефективної кредитної ставки.

Умови застосування існуючих можливостей – гнучкі і залежатимуть від кон’юнктури ринку та запиту суспільства. Разом із тим цільові регуляції, які дозволять зробити затребуваний фінансовий продукт доступним і ефективним, мають бути сформовані вже до кінця січня.

«Головне, аби в кінці 2018 року в нас були фонди і поголів’я максимально збільшені і насичений (власною якісною продукцією) ринок», ‒ сказав прем’єр-міністр.

У контексті підтримки фермерства Володимир Гройсман звернув увагу на необхідність якнайшвидшого опрацювання механізмів запровадження ефективного кредитування, механізмів компенсації вартості техніки – за умов придбання техніки для конкретного господарства, а також підтримки кооперативів.

«Таким чином ми запустимо механізми реальної виробничої підтримки. Але одночасно ми передбачаємо відповідальність фермера за чесну реєстрацію землі й худоби, ‒ сказав глава уряду. – Важливо не затягувати час. Всі постанови Уряду мають бути ухвалені до кінця січня. Ресурсів (підтримки) достатньо».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!