Попит на термінове покриття експортних контрактів розігріває ціни на ячмінь

Ціни на ячмінь в Україні стрімко зросли в останні тижні — попит на термінове покриття експортних контрактів, переважно до Китаю, підштовхнув ринок вгору на тлі затримки жнив та небажання аграріїв продавати за зростаючого ринку.
Про це повідомляє ASAP Agri.
Станом на 10 липня спотові ціни попиту на новий врожай ячменю з документацією, що відповідає китайським вимогам, сягнули 206–208 USD/т на базисі CPT РОС — на близько 20 USD/т вище, ніж місяць тому.
«Реальні обсяги нового врожаю ячменю, вже проданого з України до Китаю, складно оцінити — за різними джерелами, це від 600 до 850 тис. тонн. Перші угоди укладались за 250 USD/т CIF, нині ж ціни стабілізувались на рівні 240 USD/т CIF, подекуди фіксувались і 238 USD/т», — розповідає Дар’я Марченко, брокер компанії Atria Brokers.
Вона відзначає різку реакцію внутрішнього ринку на початок жнив: «Маємо ціновий стрибок. У перші дні збирання ціни на внутрішньому ринку зросли на 7–10 USD/т. Уже цього тижня фіксувалися угоди по 9900–10000 грн/т на базисі CPT, що зумовлено бажанням продавців швидко виконати китайські контракти. З огляду на затримку жнив, це логічно».
«Ті, хто вже зібрав ячмінь, не поспішають продавати — спершу ціни знизились, але згодом знову зросли. Існує дефіцит пропозиції, хоч і не такий масштабний, як торік», — коментує Владислав Черчель, директор Інституту зернових культур НААН України.
Нагадаємо, ціни на ячмінь нового врожаю зросли на 200-400 грн/т.