Польща активно виборює місце серед найбільших світових експортерів індичатини
Обсяги світової торгівлі м’ясом індиків (свіжим, охолодженим, замороженим і переробленим) нині становлять близько 1/5 його виробництва. За останні 17 років вони зросли на 39,2%.
Всього у 2017 році було експортовано 1256,7 тис. тонн індичатини на суму $2,5 млрд, пише журнал «Наше птахівництво».
Близько 55,5% індичатини було експортовано свіжою або охолодженою, 44,5% – замороженою. З них 12,2% експортовано цілими тушками, а 87,8% – розділеними на частини або переробленими.
Близько 35,9% обсягів світового експорту м’яса індиків у 2017 році припало на країни Америки й 61,9% – Європи, головним чином – ЄС.
Слід зазначити істотне зменшення у 2017 році експорту індичатини США та Бразилією. І хоча США за валовими обсягами експорту м’яса індиків у натуральному еквіваленті й надалі лишається лідером, до них впритул наблизилася Польща, яка за останні два роки стрімко збільшила свій експорт, і в грошовому еквіваленті вийшла на перше місце.
Натомість Бразилія, яка раніше посідала друге місце в рейтингу експортерів, перемістилася на четверту сходинку, а Німеччина – на третю. Серед ТОП-15 країн-експортерів тільки Гонконг (Китай), який швидше реекспортує, ніж експортує, не належить до країн Америки чи Європи.
Найбільшим імпортером м’яса індиків є Мексика: 177,1 тис. тонн у 2017 році. Досить значні обсяги імпортують такі країни Африки, як Бенін (86,7 тис. тонн) і ПАР (31,7 тис. тонн); в Азії – Гонконг і Китай (74,1 тис. тонн) і Саудівська Аравія (75,3 тис. тонн). Частина цієї продукції потім реекспортується в інші країни регіонів.
У ЄС переважна частина міжнародної торгівлі м’ясом індиків відбувається між країнами спільноти й лише порівняно невелика її частина припадає на інші країни та регіони.
Додати коментар