Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Політика «відкритих дверей» перетворила Україну на ринок збуту не актуального насіння, — думка

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Політика «відкритих дверей» для всіх охочих селекційних центрів світу перетворила Україну на ринок збуту того насіння, яке в країн виробників уже не є актуальним. Йому на зміну на поля Франції, Австрії чи Італії виводять нові, кращі гібриди й сорти.

Таким висновком поділився Олександр Іващенко, академік НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Активна й агресивна ринкова політика міжнародних виробників насіння та щедрий ринковий супровід його забезпечує широке впровадження в нас, — зазначив академік. — Навіть за однакової якості вітчизняних гібридів чи сортів вітчизняний виробник насіння не може запропонувати кращі фінансові умови».

Він додав, що така «базарна» аграрна політика створює нерівні умови роботи й конкуренції на ринку насіння, віддає перевагу іноземцям і поступово витісняє вітчизняних виробників навіть високоврожайних і якісних гібридів і сортів.

«Сумний досвід інших аграрних країн доводить, що монополізм іноземного насіння дуже небезпечний для функціонування аграрного сектору економіки», — попереджає пан Олександр.

Так, економічне й адміністративне знищення в Аргентині власних наукових аграрних центрів і перехід на імпортне забезпечення насінням і технологіями вирощування головних сільгоспкультур призвело країну до того, що вона попала в стратегічну залежність від іноземних насіннєвих кампаній.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: