По Україні практично немає закупівель, - досвід ТОВ «Агро-Класік»
Через повномасштабне вторгнення рф до України та неможливість реалізувати залишки зерна за прийнятною ціною аграрії мають сумнів щодо подальшого функціонування. Вони за будь-яких умов віджнивують, проте щодо планів на майбутнє дуже обережні.
Про це The Ukrainian Farmer директор ТОВ «Агро-Класік» (Рівненська область) Тамара Білоусова.
За її словами, зважаючи на реалії, господарство зменшило площі під кукурудзою до можливого мінімуму і натомість посіяли соняшник.
«Цей урожай ми точно зберемо. Маємо плани й на осінню посівну. Питання – чи вистачить нам фінансового ресурсу. Якщо реалізуємо продукцію, то все буде добре. Втім, через війну у нас просто катастрофа з продажем. Всі великі покупці, які були у минулі роки, нічого не купують», – зауважила Тамара Білоусова.
Вона уточнила, що нині її господарство намагається самотужки шукати за кордоном замовників.
«По Україні практично немає закупівель – реалізували задешево дрібні партії пшениці та сої місцевим переробникам. Переробники виставляють такі ціни, що за собівартістю на початок року виходимо в нуль, а за нинішньою – вже у збиток. Добре хоч, що потрібний обсяг посівного матеріалу в нас був законтрактовано ще торік і практично весь нам вчасно поставили з-за кордону ще до початку війни. Що буде в наступному сезоні – поки невідомо», – підкреслила Тамара Білоусова.
На її думку, цього року можуть бути рентабельними соняшник та ріпак.
«По пшениці невпевнена. Ціна на неї знизилась до рівня собівартості, а собівартість наступного року буде ще вищою. Якщо не розблокують українські морські порти, думаю, ціни на пшеницю продовжать падіння», – підсумувала вона.
Нагадаємо, відвезти 23 тонн соняшнику до Болгарії коштує 108 тис. гривень.