Агромаркет

Площі під органікою за два роки зросли на 62%

Площа земель, призначених для вирощування органічної продукції, протягом 2017-19 років зросла на 62%, а кількість сільгоспвиробників-«органіків» – на 55%.

Про це повідомила начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва Мінекономіки Валентина Заєць на VII Міжеародній конференції «Органічна переробка та торгівля 2020».

Відтак, площа земель, призначених для вирощування органічної продукції в 2017 році становила 289 тис. га, а вже у 2019-му – 468 тис. га. Однак, загальна частка земель сільськогосподарського призначення під органікою досі лишається незначною – лише 1,1% від загальної площі сільгоспугідь у країні.

У той же час, загальна кількість виробників органічної продукції зросла на 17% (529 до 617), із них агровиробників – на 55% (з 304 до 470).

«Понад 30 тис. га для вирощування органічної продукції задіяно в Київській, Житомирській, Черкаській, Херсонській, Одеській, Запорізькій областях. Лідерами за кількістю виробників серед областей є Київська (83), Вінницька (64), Херсонська (54), Миколаївська (45), Одеська (40), Житомирська (34), Львівська (32)», – зазначила Валентина Заєць і додала, що протягом 2019-2020 років було ухвалено чимало нормативно-правових актів для належного функціонування ринку органічної продукції.

Зокрема, ухвалили Порядок органічного виробництва та обігу органіки, що визначає детальні правила виробництва у галузях (рослинництво, тваринництво, грибівництво, аквакультура, виробництво морських водоростей, харчових продуктів, органічних кормів). Також затверджено порядок сертифікації органічного виробництва та обігу органічного продукції.

Окрім того, розробили Державні реєстри операторів ринку, органів сертифікації та реєстр органічного насіння й садивного матеріалу.

Нагадаємо, торік було розроблено рекомендації щодо маркування органічної продукції.