Агромаркет

Північноєвропейські країни хочуть зробити жимолость суперїжею

Північноєвропейські країни хочуть зробити жимолость суперїжею

На думку учасників Міжнародного конгресу виробників ягід, переваги жимолості для виробників із Північної Європи у тому, що витрати на її вирощування не такі вже й великі, ціни на цю ягоду – високі, а конкуренція з боку середземноморських виробників низька, пише «Інфо-Шувар», цитуючи fruitnet.com.

Учасники конференції розглянули принади жимолості, яку також називають козолистом, та назвали її «п’ятим елементом з-поміж ягід», що може мати потенціал на багатьох ринках.

Учасники із числа країн-виробників ягід зосередили увагу на плюсах вирощування жимолості, починаючи від статусу суперїжі, наданого їй через вищий, ніж навіть у чорниці, вміст антиоксидантів, закінчуючи стійкістю цієї ягоди до суворого клімату та невеликих затрат на вирощування.

«Якщо спробувати вивести жимолость на ринок свіжих продуктів занадто рано, не маючи достатніх знань про її сорти та смакові якості, можна зруйнувати репутацію ягоди. З іншого боку, якщо використати її в джемах, смузі чи алкогольних напоях, можна приховати будь-які недоліки смаку», – стверджує Ян Марк Шульц, керівник відділу закупівель німецької компанії-імпортера SFI Rotterdam.

Лоґі Каселс із канадської компанії-постачальника LoveHoneyberry заявив, що їх мета – створити у Шотландії групу виробників, котрі б вирощували жимолость на площі понад 2 тис. га.

«Ця ягода ідеально підходить для смузі. А також чудово, що в Шотландії можна виготовляти вино з жимолості на експорт. Особисто я в захваті від потенціалу її використання в алкогольних напоях – це легка можливість прибутку», – додав Лоґі  Каселс.

Спочатку жимолость вирощували в Японії, Росії та Північній Америці, однак тепер цим займаються також у Німеччині, Польщі та Шотландії, а ще на півночі Китаю.

На думку Пітера Стрімера, члена німецького науково-дослідного інституту федеральної землі Північного Рейну-Вестфалії, переваги цієї ягоди для виробників включають менший тиск із боку середземноморських виробників ягід, адже там клімат занадто спекотний для жимолості, низькі витрати на вирощування та можливість підвищення цін.

«На мій погляд, нам потрібно встановити певні вимоги до якості цієї продукції, аби уникнути існуючих суперечностей. У жимолості короткий термін зберігання у свіжому вигляді, що надає перевагу торгівлі безпосередньо від виробника », – додав Пітер Стрімер.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!