Агромаркет

Після компенсації облікової ставки кредит на придбання землі коштуватиме фермеру всього 3%, - Тарас Висоцький

Вартість кредитів в Україні є однією із найбільших перепон для запровадження вільного обігу земель. Висока вартість залучення фінансування змушує багатьох аграріїв не підтримувати реформу, адже в них немає коштів, щоб стати повноцінним учасником ринку.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький на своїй Фейсбук-сторінці.

За його словами, для задоволення попиту аграріїв на дешевий кредитний ресурс планується запровадити програму здешевлення відсотків за кредитами залученими для купівлі землі.

«Саме фермери зможуть отримати пільгові кредити від держави на придбання землі. Лише на 2020 рік за цим напрямком буде надано 4.4 млрд грн – це в 25 разів більше, ніж було передбачено на пільгове кредитування фермерів у 2019 році. Цього буде більш ніж достатньо для задоволення попиту аграріїв у перший рік», – зазначив Тарас Висоцький.

Облікова ставка НБУ наразі 17%. Фактично, при залученні с/г товаровиробником кредиту під 20%, після компенсації облікової ставки кредит йому коштуватиме всього 3%, що є цілком європейським рівнем та дешевшим, ніж орендна плата, яку господарство вже платить, наголосив посадовець.

«Під час запуску обігу земель наше основне завдання – підтримка малого та середнього агровиробника.Також хочу відмітити, що українську землю зможе купити тільки український громадянин та українська компанія. Жодних інших варіантів немає і бути не може», – написав Тарас Висоцький.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!