Агромаркет

Підвищення тарифів на вантажні перевезення призведе до 1,5 млрд грн. втрат у аграріїв

Підвищення тарифів на вантажні перевезення призведе до 1,5 млрд грн. втрат у аграріїв

Не допустити зростання тарифів вантажні перевезення просять аграрні об’єднання та асоціації першого заступника міністра інфраструктури Євгена Кравцова в листі-зверненні.

Про це повідомили в УКАБ.

«Підняття цін на вантажні перевезення на фоні низької кон’юнктури цін на зернові, посилення податкового тиску на аграрну галузь та загальних кризових явищ в українській економіці поставить у скрутні умови вітчизняних агровиробників та знизить конкурентоспроможність української продукції на міжнародних ринках», ‒ йдеться у зверненні.

За оцінками УКАБ, підвищення тарифів призведе до додаткових витрат на транспортування зерна для аграріїв на рівні 1,5 млрд грн.

Нагадаємо, що проектом наказу Міністерства інфраструктури від 11 січня 2017 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України» пропонується підвищити тарифи на вантажні перевезення залізничним транспортом в Україні на 25%.

Заплановане зростання тарифів на рівні 25% значно перевищує індекс інфляції у 2016 році (12,4%). До того ж у 2016 році вже тарифи на вантажні перевезення вже зростали на 15%.

Потреба в залізничних перевезеннях зернових у період збиральної кампанії в 2,3 рази перевищує реальні обсяги.

«За останні три роки тарифи на перевезення зернових в Україні зросли на 88%, ‒ нагадав генеральний директор УКАБу Тарас Висоцький. ‒ У той час, не зважаючи на постійне підняття тарифів, «Укрзалізниця» не може забезпечити потреби аграріїв у залізничних перевезеннях зернових та не постачає в повній кількості вагони-зерновози відповідно до погоджених планів, чим зриває збиральну кампанію та ставить під загрозу експортні контракти».

Він вважає,  що доцільність підняття тарифів під питанням.

Лист підписали представники УКАБу, Аграрного союзу України, Всеукраїнської аграрної ради, ВГО «Українська аграрна конфедерація», Української зернової асоціації, Союзу птахівників України, Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!