Агромаркет

Підвищення експортних квот на торгівлю з ЄС є пріоритетним для уряду – Микольська

Підвищення експортних квот на торгівлю з ЄС є пріоритетним для уряду – Микольська

Питання про підвищення квот для експорту українських товарів до країн Європейського Союзу є пріоритетним для українського уряду, заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська.

«Ми зараз активно працюємо з Європейським парламентом і з державами – членами ЄС для того, щоб це рішення було прийнято якнайшвидше. Ми очікуємо, що найближчим часом, після того, як Європарламент вийде з канікул, буде проведено обговорення всередині комітетів, і після цього ми зможемо фактично говорити про те, що ситуація рухається… Уряд спільно з колегами з профільних комітетів Верховної Ради проводить роботу з європарламентарями для того, щоб це рішення стояло пріоритетним на порядку денному. Тобто ми його позиціонуємо як досить пріоритетне для нас», – сказала Наталія Микольська.

Вона уточнила, що МЕРТ зможе представити план створення і впровадження Експортно-кредитного агентства (ЕКА) після того, як прийнятий закон набуде чинності і буде оброблений міністерством.

Однак для запуску роботи такої установи необхідно буде прийняти великий обсяг підзаконної нормативно-правової бази та відпрацювати питання, що стосуються його організаційної структури, бізнес-моделі, послуг тощо.

«Важливий момент у тому, що консультанти, з якими ми працювали в рамках цього проекту (це німецьке агентство KfW), готові і надалі з нами працювати в цьому проекті і допомогти нам розробити все це в досить короткий термін», – підкреслила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі.

Тим часом глава МЕРТ Степан Кубів зазначив, що зараз фінансовий інструментарій ЕКА може забезпечуватися функціями і послугами державного Укрексімбанку, і закликав бізнес користуватися ними.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!