Агромаркет

Підписано меморандум щодо забезпечення 4G-зв’язку на 90% території України

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук підписав меморандум із чотирма провідними операторами мобільного зв’язку на реорганізацію радіочастот у діапазоні 900 МГц. Це дозволить забезпечити всю територію України максимальним покриттям мобільного зв’язку рівня 4G, а також надати широкосмуговий доступ до інтернету.

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Сьогодні підписали меморандум з чотирма найбільшими мобільними операторами України про перерозподіл частот. Оператори отримають конкурентні умови, за яких будуть змагатися між собою за кращу якість інтернету. Як результат – у компаній будуть нові можливості для інвестицій та розширення набору послуг. А в українців – якісний зв’язок у селах та на дорогах», – зазначив Олексій Гонарук.

Як зазначається, до 2022 року 90% населених пунктів України, у тому числі найбільш віддалених селищ повинні бути забезпечені якісним швидкісним інтернетом.

Завдяки досягнутим домовленостям уже в березні 2020 року будуть переоформлені ліцензії, що сприятиме поширенню 4G навіть у маленьких селах, повідомив Віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, відсутність швидкісного мобільного інтернету в регіонах сьогодні спричинена тим, що розподіл частот між операторами в діапазоні 900 МГц недостатній для запуску 4G. Виправити ситуацію дозволить виконання нещодавно підписаного операторами спільного Плану заходів, згідно з яким від частки діапазону відмовиться «Київстар». Цьому оператору, згідно з ліцензією, наразі віддано близько 60% доступних частот у діапазоні 900 МГц. Також своїми частотами у цьому діапазоні поступиться оператор CDMA «Інтертелеком», який отримає натомість частоти у діапазоні 800 МГц.

Підписантами меморандуму стали оператори Vodafone, Lifecell, «Київстар» та «Інтертелеком».

Як відомо, впровадження точного землеробства та агроінновацій зав’язане на безперервній передачі даних, тому погана якість мобільного та Інтернет-зв’язку в Україні, особливо в сільській місцевості, подекуди перешкоджає ефективній імплементації інновацій в аграрній сфері.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!