Перший в Україні біометановий завод підключили на Чернігівщині
Біометановий завод «Галс Агро» – перший в Україні – підключила до своїх мереж Регіональна газова компанія (РГК). Його потужність – близько 3 млн м3 газу на рік, який споживатиме і населення, і промисловість.
Про це повідомили у РГК.
Базовою сировиною для виробництва біометану є жом цукрового буряку, бурякова патока, рослинні залишки, силос енергетичних рослин, відходи харчових і комбікормових виробництв, гній ВРХ.
На першому етапі газ надходитиме у мережу в осінньо-зимовий період. Після будівництва другої черги та кільцювання мереж подача стане цілорічною.
РГК відновила роботи з підключення біометанового заводу одразу після деокупації Чернігівської області у квітні 2022 року.
«Сьогодні розпочинається нова ера розвитку газу в Україні», – наголосив генеральний директор РГК Олексій Тютюнник. Країна, додав він, має величезний потенціал виробництва біометану на рівні з ЄС, де працює понад 1200 заводів потужністю 3,5 млрд м3 на рік.
«Галс Агро» введений в експлуатацію біометановий завод у Чернігівській області у 2018 році. Він спочатку працював на виробництво біогазу, з якого вироблялась електроенергія. Загальна потужність двох черг підприємства сягала 6,9 МВт. У 2021 році підприємство обладнали модулем із виробництва біометану.
На початку 2023 року біометановий модуль встановили й підключили до мереж «Чернігівгазу». У другій половині цього року інвестори планують встановити ще один модуль із виробництва біометану такої ж потужності у Київській області.
Як повідомлялося, аграрії можуть надавати до 90% сировини для біоенергетики.