Переважну більшість заявок на компенсацію з розмінування сільгоспземель відхиляють

Станом на 22 квітня в межах державної програми компенсації вартості розмінування агроземель фермери подали 228 заявок, із яких 191 була відхилена.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.
Загалом в цьому році відбулося 15 аукціонів із закупівлі послуг розмінування агроземель на суму 299,1 млн грн загальною площею 4 413,9 га. У той час, як минулого року – схвалено 50 зі 195 заявок загальною площею понад 9,6 тис. га й укладено угод на 536,6 млн грн.
«Найчастіша причина відмови фермерам – не проведення нетехнічного обстеження на земельних ділянках, на яких вони працюють. Таких заявок цього року було 102. Саме тому цього року Центр гуманітарного розмінування у співпраці із Міністерством економіки України та місцевими військовими адміністраціями працює над тим, щоб залучати операторів для проведення нетехнічного обстеження на фермерських землях у прифронтових областях. Це можна робити як за донорські кошти, так і коштом держави, або самому оплатити таку роботу», – заявив директор Центру гуманітарного розмінування Володимир Байда.
Міністерство економіки України презентувало вебсайт для фермерів, які хочуть взяти участь в державній програмі компенсації вартості розмінування агроземель. В одному місці зібрана вся ключова інформація, яка дозволить у кілька кроків перевірити чи фермер відповідає умовам участі в програмі, а також детальні інструкції як подати заявку через Державний аграрний реєстр. Запуск сайту – перший етап інформаційної кампанії, спрямованої на підвищення кількості фермерів, які беруть участі в програмі та якості поданих документів.
«Уряд зацікавлений якомога швидше повернути до використання землі, які зазнали впливу війни. Другий рік поспіль на держпрограму з очищення агроземель виділено 3 мільярди гривень. Зараз ми бачимо дещо гіршу динаміку активностей, ніж минулого року. Розуміємо, що частково це через нинішній активний сезон посівної кампанії. Фермери в полях, в них наразі інші важливі пріоритети. Та ми не хочемо просто спостерігати, а діємо превентивно. Мета нашої інформаційної кампанії – достукатися до кожного фермера та фермерки, які працюють у прифронтових регіонах, щоб вони знали і про програму, і що їм потрібно зробити, аби мати змогу розмінувати землі коштом держави і безпечно працювати на своїй землі», – зазначив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Нагадаємо, змінено підходи до фінансування розмінування сільгоспземель.