Агромаркет

ООН реалізує в Україні проект із протидії фальсифікованим засобам захисту рослин

Поділитись:
ООН реалізує в Україні проект із протидії фальсифікованим засобам захисту рослин

Світовий ринок засобів захисту рослин (ЗЗР) складає $60 млрд,  з яких $10-12 млрд ‒ фальсифікат, пише «Инфоиндустрия».

Виготовлення і поширення контрафактних ЗЗР належить до п’ятірки найбільш кримінальних бізнесів, у яких задіяна міжнародна організована злочинність.

Аби протидіяти поширенню фальсифікату, в Україні буде запроваджено проект, який реалізуватиме Програма ООН з навколишнього середовища (United Nations Environment Programme ‒ UNEP), повідомив міжнародний консультант ФАО Михайло Малков.

Проект складається із трьох основних напрямків. Перший ‒ сприяння Україні в імплементації Ротердамської конвенції. Цей документ покликаний сприяти забезпеченню спільної відповідальності в міжнародній торгівлі окремими небезпечними хімічними речовинами, обміну інформацією про властивості хімічних речовин для прийняття рішень щодо імпорту та експорту цих речовин. Проте в Україні Ротердамська конвенція не працює.

Другий напрямок пов’язаний із наданням допомоги фермерам, які постраждали внаслідок  застосування фальшивих пестицидів. «Ми плануємо створити кілька центрів допомоги фермерам, завдання яких ‒ сприяння постраждалим у зборі доказів для правоохоронних органів та суду, а також надання грошової компенсації за збитки від застосування фальсифікату», ‒ зазначив Михайло Малков.

Третій напрямок ‒ залучення науки для допомоги аграріям у реабілітації посівів і ґрунту.

Варто зазначити, що на території колишнього СРСР досі нема жодного заводу з утилізації непридатних та контрафактних пестицидів. В Україні є одне ліцензоване підприємство, але з точки зору міжнародних вимог воно не сертифіковане.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями