Олег Бахматюк: Для України прийнятна бразильська система оподаткування аграріїв
Найбільш прийнятною для України могла б стати бразильська система опадаткування аграріїв, вважає власник компанії “Укрлендфармінг” Олег Бахматюк.
“У мене є своє бачення моделі оподаткування та підтримки АПК. Те, що зроблено у нас, – дурість. Я вважаю, що найбільш прийнятною для України могла б стати бразильська система. Ця модель базується на тому, що 99% підтримки отримують дрібні фермери, яких в загальному АПК близько 40%. 20-30% господарств повинні працювати на забезпечення продбезпеки країни, а решта 30% – великі холдинги, які б дозволили проводити масу сировини для переробки. Пішовши таким шляхом, Бразилія за 8 років обігнала США на зовнішніх ринках протеїну. Це дало Бразилії не тільки економічні, але і політичні переваги. Сьогодні ці чинники грають на користь країни. Пожвавлення економіки, збільшення валютної виручки, вихід в нові сегменти – саме те, що нам зараз необхідно”,- зазначив Олег Бахматюк в інтерв’ю інтернет-виданню “Лига.Бизнес”.
Стосовно самого режиму оподаткування, то на думку Олега Бахматюка, необхідно щоб залишився єдиний податок для аграріїв, як це було до 2016 року, адже це дає додаткові економічні та стимулюючі ефекти. Але я прекрасно розумію, що цього на 99% не відбудеться. Тому потрібно було б просто жити за загальною системою оподаткування без обмежень по площі і обороту і думати, як закласти в бюджет суму для дотацій і підтримки тих галузей, які цього потребують. Зрозуміло, що нас, холдинги, ніхто не буде дотувати. Мовляв, ви великі – і так виживете. Нам цього і не потрібно. Я б хотів, щоб в країні був потужний зовнішній лобіст, щоб нас підтримали не матеріально, а політично. У нас же всередині країни не хочуть виходити за межі свого двору і мислити стратегічно”,- сказав Олег Бахматюк.
При цьому власник “Укрлендфармінгу” сподівається, що новий уряд змінить ситуацію. “Адже якщо за півроку нові міністри нічого не зроблять, вони приречені. Вони прийшли влітку, в найскладніший час. У них є карт-бланш на 3-4 місяці. А потім з них буде попит. Я дуже сподіваюся, що вони підуть в реальні проекти, а не в декларації”,- підкреслив Бахматюк.
Додати коментар