Агромаркет

Нут є прибутковою культурою навіть на мінімальної ціни продажу, — думка

Нут є однією з перспективних сільськогосподарських культур, особливо в умовах кліматичних змін і волативності цінової кон’юнктури світового й внутрішнього продовольчого ринку. Навіть за низької врожайності в межах 1,0 т/га і мінімальної ціни продажу 10 тис. грн/т цілком можна отримати прибуток у сумі близько 288 грн/га, тоді як за дещо вищої врожайності 1,5 т/га — 3,525 грн і вище.

Про це повідомила Лариса Андрійченко, вчений секретар Інституту зрошувального землеробства НААН України, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«В Україні, як і в більшості країн Європи, найбільший попит мають сорти зі світлим забарвленням насіннєвої оболонки — такі, як Тріумф, Антей, Буджак, Добробут, Пам’ять й ін., — зазначила Лариса Андрійченко. — Вони без застосування зрошення дозволяють отримати досить високі та стабільні врожаї в умовах, де інші зернобобові культури практично не формують урожаїв».

За її словами, доступним резервом збільшення врожайності та якості зерна нуту є впровадження високопродуктивних сортів й оптимізація площі живлення рослин шляхом коригування норм висіву та способів сівби.

На сьогодні створено нові сорти нуту, зокрема й великозерні, вартість яких на світовому ринку в 1,3–1,6 раза вища, ніж дрібно- та середньозерних. Усі вони різноманітні за морфологічними ознаками й мають різні біологічні властивості, по-різному реагують на умови вирощування.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!