Агромаркет

Названо галузі, які отримують постійну держпідтримку

Починаючи з 1998 року, постійну державну підтримку отримували виробники яловичини, курятини та цукру.

Про це під час онлайн-презентації огляду «Державна підтримка в АПК: які галузі отримують найбільшу підтримку, та хто головний бенефіціар програми часткової компенсації вартості сільгосптехніки?» повідомив керівник Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Олег Нів’євський.

За його словами, починаючи з 1998 року основним джерелом підтримки сільгосптоваровиробників є податкові пільги.

«Зараз є єдиний податок для аграріїв, які знаходяться на IV групі. Раніше був спецрежим ПДВ. Потім йдуть державні субсидії – тобто пряма бюджетна підтримка. Також є й цінова підтримка у разі,  якщо держава втручається в ціноутворення шляхом введення експортних обмеженнь чи встановленням мінімальних цін», – зауважив Олег Нів’євський.

Він уточнив, що наразі бюджетна підтримка аграріїв майже дорівнює ціновій підтримці.

Фахівець також додав, що починаючи з 2017 року спостерігається все менше втручання уряду у ціноутворення, що позитивно впливає на внутрішні ціни.

За його словами, доволі цікавим є приклад державної підтримки виробників курятини.

«Якщо порахувати всі вигоди, які виробники курятини отримували у вигляді цінової підтримки чи у вигляді субсидій та дотацій, у найкращі для галузі часи, тобто у 2008 році частка вигоди становила завбільшки 60% від доходів виробників курятини», – зазначив Олег Нів’євський.

Він також додав, що постійну державну підтримку, починаючи з 1998 року, отримували виробники яловичини, курятини та цукру. А ось виробники пшениці та кукурудзи систематично страждали від втручань держави в торгівельні відносини. Зокрема, до 2016 року їм не відшкодовували ПДВ, також систематично виробникам цих галузей вводять експортні квоти та обмеження.

Нагадаємо, аграрії зможуть отримати спрощений доступ до програм державної підтримки. Раніше у МінАПК анонсували реалізацію нових програм держпідтримки аграріїв.