Агромаркет

Науковці пропонують вирішення проблем безпеки продуктів тваринництва в Україні

Науковці пропонують вирішення проблем безпеки продуктів тваринництва в Україні

Україні потрібно негайно вжити заходів для мінімізації ризиків утворення та поширення антибіотикорезистентності.

Про це заявив директор Інституту ветеринарної медицини Сергій Ничик.
 
«Надмірне застосування антибіотиків для сільськогосподарських тварин має серйозні наслідки для суспільної охорони здоров’я, оскільки сприяє появі стійких до антибіотиків бактерій і генів резистентності, що можуть бути передані людям», – наголосив він.

За словами науковця, глобальна проблема полягає в тому, що на початку ХХ століття нові класи антибіотиків відкривалися один за одним, а з 1987 року і до сьогодні науці не вдалося вивести жодного нового класу антибіотиків.
 
«Ми знаходимось на порозі глобальної кризи в галузі інфекційних захворювань. Жодна країна світу не може бути застрахованою від них і не може собі дозволити  ігнорувати цю загрозу», – зазначив Сергій Ничик.
 
Для мінімізації ризиків утворення та поширення антибіотикорезистентності директор Інституту ветеринарної медицини вважає за необхідне забезпечити раціональне використання протимікробних препаратів у сфері охорони здоров’я, ветеринарної медицини та харчової промисловості.
 
Крім того, слід запровадити дієву систему епідеміологічного нагляду за антибіотикорезистентністю та забезпечити її  інтеграцію до загальноєвропейської мережі.

Також треба мінімізувати ризики формування та поширення внутрішньолікарняних штамів мікроорганізмів, стійких до протимікробних препаратів.

Сергій Ничик зауважив, що необхідно привести у відповідність до вимог ЄС лабораторну діагностику інфекційних хвороб та визначення чутливості мікроорганізмів до протимікробних препаратів.

І ще запровадити проведення наукових досліджень із проблем антибіотикорезистентності та новітніх методів діагностики в координації з провідними європейськими та світовими центрами.
 
Своєю чергою Інститут ветеринарної медицини долучився до підготовки проекту розпорядження Кабінету міністрів «Про схвалення державної стратегії щодо реалізації державної політики зі стримування розвитку стійкості до протимікробних препаратів на 2018-2022 роки».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!