Агромаркет

Набув чинності наказ щодо компартменталізації

Набув чинності наказ щодо компартменталізації

З 21 червня набув чинності наказ Мінагрополітики щодо компартменталізації.

За умов АЧС компартменталізація – єдиний механізм доступу вітчизняної свинини до зовнішніх ринків і гарантія недоторканності господарства при ліквідаційних щодо АЧС заходах – у зоні захисту, зазначили в асоціації «Свинарі України» (АСУ).

Відтепер будь-яке господарство, яке бажає отримати статус компартменту, може пройти самооцінку за опитувальником, який міститься у додатку до наказу,

Якщо буде набрана необхідна сума балів, подати заявку на перевірку компетентним органом. У разі позитивного рішення перевірки – отримати статус.

Наразі, за інформацією АСУ, жодне з підприємств не подало заявку на отримання статусу компартменту. Проте є учасники асоціації, які готуються це зробити.

Своєю чергою Держпродспоживслужба має провести навчання інспекторів, які б могли здійснювати оцінювання та моніторинг статусу компартменту.

Інспектори перевірять виробника, який подав заявку. Якщо він прагне торгувати живими тваринами, об’єктом аудиту стане виключно ферма. Якщо планує продавати свинини чи кінцеві продукти, то включно із забійним та м’ясопереробним підприємствами. Ситуація буде значно простішою, коли всі вони об’єднані у вертикально інтегровану структуру.

Коли ферма і переробка не споріднені, останній доведеться забезпечити і довести повне відокремлення приймання, забою, переробки і зберігання продукції з компартменту від тієї, що отримана з господарств без такого статусу.

Останній крок – повідомлення країн, що зацікавлені в імпорті продукції свинарства з України, у запуску механізму компартменталізації і зустріч їхніх місій для оцінювання та визнання компартменту.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!