Агромаркет

На вакцинацію ВРХ від нодулярного дерматиту потрібно передбачити в бюджеті 55 млн гривень

На вакцинацію ВРХ від нодулярного дерматиту потрібно передбачити в бюджеті 55 млн гривень

Для запобігання поширення вірусу нодулярного дерматиту великої рогатої худоби в Україні альтернативи вакцинації немає. На цьому наголосив голова Держпродсподивслужби Володимир Лапа.

«Ситуація непроста як для України, так і для сусідніх держав. Динаміка поширення й економічні збитки від хвороби свідчать про те, що недооцінювати ці ризики вкрай небезпечно», ‒ зазначив він та додав, що зниження темпів поширення хвороби та погодні умови дозволяють сподіватися, що поточного року вірус нодулярного дерматиту в Україну не потрапить. Але з упевненістю це можна буде стверджувати лише з приходом морозів.

Разом з цим держава повинна бути готова прийняти цей виклик.

«У разі наближення хвороби до території України ми повинні створити буферні зони, на яких має відбутися всеохоплююча вакцинація ВРХ. Для максимального ефекту потрібно охопити не менше 98% поголів’я, ‒ підкреслив Володимир Лапа. ‒ Відповідно до міжнародного досвіду за умови, що охоплення вакцинацією становить 98-99%, протяжність буферної зони повинна сягати 50 км. А якщо охоплення менше, то цей пояс збільшується до 100 км».

За його словами, вакцинація повинна проводитися на випередження, бо потім треба буде вакцинувати всю країну, що значно дорожче для держави.

Але якщо вакцинація товарних господарств – це завдання і кошти бізнесу, то вакцинація приватних господарств населення – завдання держави. «В Україні 75% поголів’я утримується в господарствах населення, і вакцинацію цього поголів’я необхідно зробити за державні кошти», ‒ зазначив Володимир Лапа.

За розрахунками Держпродспоживслужби, у потенційних буферних зонах утримується приблизно 1 млн поголів’я худоби, на вакцинацію якого в бюджеті потрібно передбачити 55 млн грн. (вартість однієї дози ‒ 1,5-2 євро).

«У проекті державного бюджету на наступний рік на протиепізоотичні заходи передбачено всього 50,5 млн грн. Ми сподіваємося, що народні депутати під час розгляду держбюджету-2017 врахують ці ризики для біологічної та економічної безпеки України та передбачать кошти на забезпечення епізоотичного благополуччя держави», ‒ заявив Володимир Лапа.

Для порівняння він навів приклад Македонії, яка за рік на боротьбу з нодулярним дерматитом витратила 4 млрд євро.

За словами Володимира Лапи, зараз ведеться робота щодо реєстрації відповідної вакцини в Україні. «Як тільки ми отримаємо повний пакет документів від виробника вакцини, досьє та зразки препаратів на випробовування, ми готові пройти всі процедури в максимально стислий термін: місяць-півтора і вакцина буде зареєстрована в Україні», ‒  запевнив голова Держпродспоживслужби.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!