Агромаркет
Головне:
Агромаркет

На Львівщині оформили першу в Україні «м’ясну» аграрну розписку

На Львівщині оформили першу в Україні «м’ясну» аграрну розписку

Фермерське господарство «ВЕРХ» (Львівська область) оформило першу в Україні аграрну розписку на вирощування племінної худоби.

Позичальник планує спрямувати кредитні кошти на збільшення поголів’я свого стада та на вирішення інших виробничих питань, повідомляє Національний прес-клуб «Українська перспектива».

«ВЕРХ» отримав фінансування в  рамках комплексної Програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва, яка реалізується департаментом агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації та Львівським обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

Наразі стадо племінної худоби збільшилося до 36 голів. За словами керівника господарства і одного з його співзасновників Степана Стельмаха, орієнтовно за три роки планується досягти поголів’я у 100 голів племінної худоби.

Потенційно фермер хоче розвивати напрямок переробки м’яса.

Особливість «м’ясної» аграрної розписки полягає в тому, що неодмінною умовою для надання позики за нею було страхування. На цьому наполягав сам кредитор – Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. У рамках Програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва він працює з бюджетними коштами, тому хоче мати повну гарантію їх повернення.

Кредит надано на п’ять років на пільгових умовах: нараховується лише 5% річних.

Ще одна особливість тваринницької аграрної розписки – те, що, на відміну від попередньої практики, кредит видано бюджетним коштом.  

З початку 2018 року, відколи на Львівщині запроваджено аграрні розписки, за ними залучено понад 100 млн грн кредитних ресурсів, повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

Довідка

Фермерське господарство «ВЕРХ» спеціалізується на вирощуванні великої рогатої худоби. Має 33 га землі під пасовищами.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали