Минулого тижня контракти на зернові та олійні укладалися у вузькому діапазоні
Станом на 12 жовтня контракти на зернові та олійні укладалися у вузькому діапазоні.
Про це повідомляє пресслужба Української універсальної біржі.
На ринку кукурудзи продовжується тенденція до послаблення показників, що пов’язано із надходженням на ринок нового врожаю. На пшеницю 2 і 3 класу індикативи дещо укріпилися і залишаються на стабільному рівні без суттєвої волатильності.
«На олійному ринку спостерігається різне направлення цін між виставленими заявками та індикативами трейдерів. Якщо на соняшник вартість знижується за обома ринками спостережень, то на сою ціни заявок послаблюються, а відмітки трейдерів навпаки підвищуються. Дана ситуація пов’язана з оперативним реагуванням трейдерів на зростання попиту внутрішнього споживача, зокрема переробників», – зазначають аналітики УУБ.
Цінові індикативи AgroMarket UUB станом на 12 жовтня:
– кукурудза – 5 013,75 грн/т (-3,24%);
– пшениця 2 клас – 5 974,30 грн/т (+0,14%);
– пшениця 3 клас – 5 278,15 грн/т (+0,26%);
– пшениця фуражна – 4 612,52 грн/т (-2,15%);
– соняшник – 11 003,12 грн/т (-2,06%);
«На світовому ринку котирування кукурудзи, пшениці та соєвих бобів зросли після виходу жовтневого звіту WASDE, у якому експерти знизили прогнози виробництва, споживання та кінцеві запаси. За середньостроковим прогнозом, якщо буде подальше погіршення світового балансу та несприятливі погодні умови для розвитку посівів озимини в Україні – посилиться тиск на біржові котирування», – додають аналітики УУБ.
Нагадаємо, ціни на пшеницю у напрямку дунайських портів знизились до 150 $/т.