Агромаркет

Миронівський інститут пшениці створив лабораторію агротехнологій

Миронівський інститут пшениці створив лабораторію агротехнологій

У Миронівському інституті пшениці імені В. М. Ремесла створили лабораторію агротехнологій і відтепер реалізуватимуть не просто насіння, а пакет технологій, як це роблять іноземні компанії.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор інституту Олександр Демидов.

«Зокрема, змінили попередники для озимої пшениці. Раніше це були сидерати й чорний пар. Торік озиму пшеницю посіяли по соняшнику та по кукурудзі (адже в багатьох господарствах ці культури є провідними)», – зазначив він.  

За його словами, наука не рекомендує такого робити. «Але ми змушені відступати від постулатів і бути ближче до реалій», – пояснив Олександр Демидов.

Аби підняти українську селекцію на європейський рівень,  потрібно зробити кілька кроків, вважає директор Миронівського інституту пшениці.

«По-перше, потрібно впорядкувати Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні. Адже сьогодні в ньому значиться до 7 тис. гібридів і сортів сільгоспкультур, багато з яких зовсім не використовуються», – наголосив він.

По-друге, на думку Олександра Демидова, треба змінювати технології вирощування зернових культур відповідно до кліматичних змін. «У Миронівському інституті пшениці вже почали це робити», – підкреслив він.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!