Миронівський інститут пшениці створив лабораторію агротехнологій
У Миронівському інституті пшениці імені В. М. Ремесла створили лабораторію агротехнологій і відтепер реалізуватимуть не просто насіння, а пакет технологій, як це роблять іноземні компанії.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор інституту Олександр Демидов.
«Зокрема, змінили попередники для озимої пшениці. Раніше це були сидерати й чорний пар. Торік озиму пшеницю посіяли по соняшнику та по кукурудзі (адже в багатьох господарствах ці культури є провідними)», – зазначив він.
За його словами, наука не рекомендує такого робити. «Але ми змушені відступати від постулатів і бути ближче до реалій», – пояснив Олександр Демидов.
Аби підняти українську селекцію на європейський рівень, потрібно зробити кілька кроків, вважає директор Миронівського інституту пшениці.
«По-перше, потрібно впорядкувати Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні. Адже сьогодні в ньому значиться до 7 тис. гібридів і сортів сільгоспкультур, багато з яких зовсім не використовуються», – наголосив він.
По-друге, на думку Олександра Демидова, треба змінювати технології вирощування зернових культур відповідно до кліматичних змін. «У Миронівському інституті пшениці вже почали це робити», – підкреслив він.
Додати коментар