Агромаркет

Мінеральне підживлення озимої пшениці має два критичні періоди

У рослин пшениці озимої виділяють два критичних періоди засвоєння поживних речовин. Перший період – від появи сходів до припинення осінньої вегетації, коли рослини досить чутливі до браку фосфору, пише журнал The Ukrainian Farmer.

 Забезпечення рослин фосфором у цей період (за оптимальних умов азотного живлення) позитивно впливає на засвоєння калію та підвищення їх зимостійкості.

Другий критичний період починається у фазу відновлення вегетації навесні й закінчується у фазі виходу в трубку. Брак поживних речовин у цей період призводить до затримання росту і значного зниження врожайності та його якості.

Провідну роль належить азотним мінеральним добривам. Дослідженнями вчених ІЗЗ НААН за період проведення досліджень протягом 2018–2020 рр. встановлено: приріст урожайності зерна, порівнюючи з контролем (без підживлення), у сорту Марія становив залежно від варіанта підживлення 1,1-1,69 т/га; Благо – 0,93-1,42; Ледя – 1,45-1,68; Росинка – 1,4-1,65 т/га.

Мінеральне підживлення озимої пшениці дало врожайність зерна в зрошуваних умовах Південного Степу України 5,38–6,23 т/га. Залежно від варіанта підживлення приріст урожаю культури, порівнюючи з контролем, становив 0,93–1,69 т/га. Найкращі результати було отримано за внесення по мерзлоталому ґрунту аміачної селітри дозою N120.

Раніше повідомлялося, від яких чинників залежить ефективність підживлення пшениці.