Агромаркет

Мінекономіки узгодило граничний обсяг експорту пшениці в поточному сезоні

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства разом з учасниками зернового ринку підписали додаток до Меморандуму про взаєморозуміння, що встановлює граничний обсяг пшениці, який може бути експортованим у 2019/20 маркетинговому році, тобто до 30 червня 2020 року – на рівні 20,2 млн. тонн.

Як повідомили в міністерстві, документ має на меті забезпечити прогнозованість експорту, стабільність ринку зерна всередині країни, а також запобігти підвищенню цін на борошно.

«Україна залишається стабільним та надійним партнером постачання зерна на зовнішні ринки. Традиційно у нашій країні продовольчої пшениці виробляється більше, ніж споживається, тому ми можемо гарантувати як внутрішню продовольчу безпеку, так і забезпечувати продовольством увесь світ. Водночас з огляду на швидкий розвиток подій, ми будемо ретельно моніторити темпи експорту пшениці і у разі суттєвого перевищення вчасно вживати необхідних заходів для забезпечення національної продовольчої безпеки», – повідомив міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зерновий меморандум укладається щороку з 2011 року. Нинішній меморандум був підписаний 3 жовтня 2019 року і передбачає взаємодію учасників ринку зерна, обмін інформацією, здійснення моніторингу зернового ринку.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!