Агромаркет

МінАПП обговорює сертифікацію української продукції для експорту в КНР

МінАПП обговорює сертифікацію української продукції для експорту в КНР

Українські чиновники готують комплексну програму українсько-китайського співробітництва в агросекторі, повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

“Минулого літа ми представляли в Китаї аграрні проекти, які можна було б реалізувати. І за цей час значно просунулися в їх розвитку”, – повідомила Владислава Рутицька.

Вона звернула увагу, що половина всього експорту з України в Китай припадає саме на аграрну продукцію. Але левова його частка – це зернові (кукурудза, соя, ячмінь). Збільшити частину продукції з доданою вартістю – найперше завдання, підкреслила чиновник.

“Якщо говорити про перспективи, то китайський ринок дуже цікавий для нас. Різниця в ВВП України і Китаю практично в 90 разів, в кількості населення – в 30 разів, території – в 16 разів. Але ось за таким показником як розмір сільськогосподарських земель Китай випереджає Україну всього в 4,5 рази”, – говорить Рутицька.

При цьому вона переконує китайських інвесторів, що наша продукція вельми якісна, адже більше двохсот українських підприємств постачає свій товар в ЄС.

“На даний момент обговорюємо сертифікацію продукції, що цікавить Китай, зокрема, м’яса, в тому числі птиці, фруктів і ягід. Відповідні українські служби вже працюють над документами, які необхідні для початку поставок”, – стверджує Рутицька.

Вона сподівається, що нарощувати експорт продукції з доданою вартістю можна буде в тому числі і за допомогою китайських інвестицій.

“Якщо у нас є можливість створення спільних україно-китайський підприємств по переробці в складі індустріальних парків – це дуже цікаво. Йдеться про велике холодильне обладнання та елеватори, агрологістику (портові потужності), будівництво олійноекстракційних заводів”, – навела приклади заступник міністра.

Зараз готується Комплексна програма співпраці в агросекторі. “Її обговорять на україно-китайській комісії на найвищому рівні. Ключовими партнерами в цій програмі стануть державні структури і приватний бізнес наших країн, транснаціональні компанії і міжнародні фінансові структури”, – пояснила Рутицька.

AgroNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!