Агромаркет

Миколаїв у оточенні АЧС: місто визнане зоною нагляду

Миколаїв у оточенні АЧС: місто визнане зоною нагляду

Зважаючи на складність епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней (АЧС), Миколаїв 9 серпня визнано зоною нагляду.

У зв’язку з цим, у місті проводиться облік усього поголів’я свиней у господарствах усіх форм власності та диких свиней із наступним посиленим спостереженням за ними. Торгівля живими свинями у Миколаєві заборонена –  до стабілізації епізоотичної ситуації щодо АЧС.

Про це повідомляє Миколаївська міська державна лабораторія ветеринарної медицини.

У рамках упереджуючих заходів у місті перекопують грунтові дороги зі сторони кладовища між Матвіївкою та  селом Баловне, а також у напрямку села Мішково-Погорілове, де були зафіксовані осередки АЧС.

Проводиться обстеження несанкціонованих звалищ з метою виявлення трупів свиней.

Транспортні засоби та обладнання, які використовуються для транспортування свиней, інших сільськогосподарських тварин або матеріалів, які можуть бути контаміновані (туші, корми, гній тощо), повинні проходити очистку, дезінфекцію та за необхідності дезінсекцію та обробку якнайшвидше після контамінації.

Проводиться знищення бродячих котів і собак гуманними методами на території міста.

Ніякі інші домашні тварини не можуть завозитися у зону нагляду або вивозитися з неї протягом перших семи днів після створення зони без дозволу Держпродспоживслужби.

Свиней не можна вивозити з господарств, у яких вони утримуються, протягом як мінімум 30 днів після завершення попередньої очистки, дезінфекції та за необхідності дезінсекції інфікованих господарств, наголошує міська лабораторія ветеринарної медицини.

Усі особи, що потрапляють на територію зони нагляду або залишають її, повинні дотримуватись відповідних гігієнічних заходів, необхідних для зниження ризику розповсюдження вірусу АЧС.
 
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!