Агромаркет

Деградація та ерозія ґрунту в Україні частково є наслідком оранки надто великих площ

Деградація та ерозія ґрунту в Україні частково є наслідком оранки надто великих площ

Україна посідає перше місце в світі за часткою земель, що піддаються оранці – 56,1% від загальної площі країни.

Про це повідомив національний територіальний менеджер в Україні компанії Claydon Анатолій Пензін під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов», що нині триває в Києві.

За його словами, за цим показником у світі лідирують також Молдова з часткою орних земель 53,7%, Польща – 35,7%, Німеччина – 34%, Франція – 33,5%, Нідерланди – 31%, Білорусь – 27,9%, Великобританія – 25,8%, США – 16,9% та Австрія – 16,4%.

«Землі сільгосппризначення в Україні становлять 71% земельного ресурсу держави, 78% із яких піддаються оранці. Незрозуміло, чому в Україні вирішили, що найбільш ефективний, економічно обґрунтований та правильний спосіб землеробства – це оранка. Звідси й витікає проблема деградації, виснаження й ерозії грунту», – зазначив Анатолій Пензін.

Він також додав, що на всій території України посилюються процеси деградації земель, з яких найбільш масштабними є ерозія (57,5% території), забруднення (20%), підтоплення (12%). Крім того, зменшується вміст поживних речовин у грунті, а щорічні втрати гумусу становлять 0,065 т/га.  

«Згідно з прогнозами, виснажених грунтів до 2070 року буде на 30% більше, ніж було у 2015-му», – додав експерт.