Агромаркет

Луганських фермерів відмовляються кредитувати банки

Луганських фермерів відмовляються кредитувати банки

Фінансової підтримки аграрії Луганщини в зоні АТО не можуть отримати – банки не хочуть їх кредитувати,

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів голова Аграрного союзу Сватівського району Луганської області та за сумісництвом в. о. голови обласної Асоціації фермерів і приватних землевласників Сергій Ковальов.

Тому фермери вбачають вихід у тому, щоб залучити в область інструмент аграрних розписок. «Такий механізм, звісно, допоміг би фермерам викрутитися в найскладніший момент аграрного року», – вважає Сергій Ковальов.

Він наголосив, що прибутки луганських фермерів після 2014 року суттєво зменшилися. «Якщо брати до уваги, що луганський фермер втратив на кожній тонні 300-400 грн. за врожайності пшениці 4 тонни/га, то виходить, що 1,2 тис. грн. на кожному гектарі. Якщо він втрачає 600 грн. на тонні соняшнику за врожайності 2 тонни/га, то також виходить 1,2 тис. грн., – зазначив Сергій Ковальов. – Однак сьогодні через скасування спецрежиму ПДВ на кожному гектарі фермер втратив ще по 1 тис. грн. Натомість фіксований податок із гектара з 2015 року зріс у 26 разів: з 23 грн. до понад 400 грн. От і виходить по всіх культурах: якщо в тебе є 1 тис. га, то 1 млн 200 грн. ти втратив тільки тому, що ти луганський».

Сергій Ковальов розповів, що вони звернулися з листом до Асоціації фермерів України, яка ухвалила рішення у 2017 році перерозподілити кошти, виділені для підтримки фермерських господарств України, на користь фермерів Луганщини та Донеччини.

«Крім того, просимо залучити на ці цілі кошти спецфонду та резервного фонду Держбюджету, – додав в.о. голови Луганської обласної Асоціації фермерів і приватних землевласників. – Загалом це 120 млн грн., які ми протягом п’яти років можемо спрямувати на поворотній основі на розбудову кооперації на Луганщині та Донеччині, найбільш постраждалим фермерам. Держава повинна нас вирівняти в умовах із рештою фермерів України».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!