Агромаркет

Куди спрямують «аграрні» 5,5 млрд грн. з бюджету-2017

Куди спрямують «аграрні» 5,5 млрд грн. з бюджету-2017

5,5 млрд грн., виділені на підтримку сільського господарства будуть розподілені рівномірно на 12 місяців 2017 року.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, інформує прес-служба Мінагрополітики.

«Суму 5,5 млрд грн. ми хочемо розподілити рівномірно на 12 місяців, оскільки в рамках підтримки є більші та менші гравці», ‒ пояснив міністр.

За його словами, на дотацію в автоматичному режимі за програмами Мінагрополітики планує направити до 4 млрд грн. Решта ‒ 1,5 млрд грн. ‒ буде спрямована на підтримку галузі.

«З цих 1,5 млрд плануємо дати на підтримку машинобудування 500 млн грн. ‒ фактично це буде програма компенсації вартості сільгоспмашин. На здешевлення кредитів – 300 млн і в фонд гарантування ‒ 700 млн», ‒ зазначив Тарас Кутовий.

Він пояснив, що фонд гарантування – це новий інструмент, який дає можливість новим гравцям стати суб’єктами кредитування та взяти участь в інших фінансових програмах.

«Держава дає гарантію за перший внесок, за гроші комерційного банку формується господарство. На моменті, коли з’являється застава, комерційний банк звільняє гарантований платіж, і цей гарантований платіж використовується для іншого фермера. Там процедура така сама», ‒ пояснив міністр.

Він підкреслив, що за рахунок цих гарантійних коштів планується запустити механізм кредитування для малих гравців.

Тарас Кутовий повідомив, що, за статистикою, кредитування для малих гравців, зважаючи на відсутність першого платежу, заставних механізмів, складає трохи більше 10%.

«І нас цей показник якраз не влаштовує. Тому ми його хочемо змінити», ‒ підсумував міністр.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!