Кожна область здатна забезпечити потреби аграріїв регіону якісним насінням
Насіннєвий вітчизняний ринок за останні кілька років зазнав певних трансформацій.
Кількість офіційно зареєстрованих виробників насіння і садивного матеріалу втричі зменшилась — до 500 виробників, а насіннєвих заводів побільшало — зараз їх близько 50.
Практично кожна область може забезпечувати потреби сільськогосподарських виробників регіонів у якісному насінні — такому, що пройшов очистку, калібровку, протруєння, пакування відповідно до міжнародних вимог.
Таку думку висловив Олександр Захарчук, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Інституту аграрної економіки, пише журнал The Ukrainian Farmer..
Основними виробниками насіння є Національна академія аграрних наук, Національна академія наук України та їх науково-дослідні установи, учбові господарства вищих сільськогосподарських закладів Мінагрополітики і продовольства, приватні селекційні заклади.
Найбільшим вітчизняним виробником насіння залишається НААН України. У 2019 році нею було реалізовано насіння майже на 500 млн грн.
«На жаль, згаданий показник не можна віднести до найуспішніших результатів світового виробництва насіння. За наявними даними це у 100 разів менше, ніж результат не найбільшої французької компанії Limagrain!», — зазначив експерт.
Також він додав, що, незважаючи на відомі економічні труднощі, вдалося зберегти пріоритетність саме вітчизняної селекції (близько 60% насіння) для сортів зернових, зернобобових та круп’яних культур — пшениці, ячменю, жита, вівса, гречки та проса. У середньому по всіх видах рослин рівень української селекції без реєстрованих ліній становить 44%.