Агромаркет

Кількість дозволених РК не зовсім відповідає  бізнес-ситуаціям, - думка

Кількість дозволених РК не зовсім відповідає  бізнес-ситуаціям, - думка

Режим експортного забезпечення, який запроваджено з 1 грудня, спричинить певні проблемні аспекти із розрахунками коригування, що здійснюється в декілька етапів.

Про це у своїй колонці для журналу The Ukrainian Farmer розповіла керуючий партнер ЮФ Martyniv Law, радниця Всеукраїнської Аграрної Ради, Master Law and Business at Bucerius Law School, Hamburg, Germany  Андріана Мартинів.

За її словами, розрахунок коригування 1 здійснюється до початку оформлення митної декларації і може бути як на збільшення, так і на зменшення вартості чи кількості товару. РК 1 може бути декілька, але строго до початку митного оформлення. У випадку одночасної зміни ціни та кількості товару, які відбувається до митного оформлення вказується лише один код причини коригування 501.

РК 2 – після вивезення товару і лише на зменшення; такий РК 2 може бути лише один, і причина коригування 502, а РК 3 так звана «фіналізація», після завершення розрахунків на зміну ставки ПДВ і теж лише один.

Реєстрація експортної податкової накладної може бути зупинена, як і РК 1 , реєстрація РК 2 та 3 не блокують. Порядок розблокування тут загальний, тобто наша тріада: таблиця, пояснення, скарга – залишаються актуальними.

«Ще одне болюче питання, так це те, що кількість дозволених РК не зовсім відповідає  бізнес-ситуаціям, які мають місце на практиці. Податкова відстоює позицію, що після завершення експорту та реєстрації РК 2 подальше коригування кількісних та вартісних показників податкової накладної ( в т.ч. й у зв’язку із зміною вартості товару після його отримання та оплати покупцем) не дозволяється. Це означає, що якщо на якомусь етапі мали місце курсові різниці, то спеціального розрахунку коригування як і коду – тут не передбачено. Що доволі дивно, оскільки якщо в платника ставка не 0% ПДВ, а 14% чи 20%, то це по суті  втрати з ПДВ до державного бюджету. Може бути ситуація, що після експорту якість продукції суттєво краще заявленій (напр., що часто має місце з ріпаком), й тоді ціна збільшується, а можливостей для її коригування немає. Знову ж виникає ситуація з ПДВ та сумами з податку на прибуток», – зауважила Андріана Мартинів.

Нагадаємо, в Україні почав діяти режим експортного забезпечення.