Агромаркет

Картоплярі розпочали встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів

Картоплярі розпочали встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів

Українська асоціація виробників картоплі (УАВК) просить Держпродспоживслужбу  допомогти професійним картоплярським господарствам в організації процесу встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів.

Це необхідно для здійснення експорту, зокрема, до країн Євразійського економічного союзу (Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Вірменія, РФ), йдеться у листі-клопотанні на ім’я голови Держспоживслужби Володимира Лапи.

За інформацією виконавчого директора УАВК Оксани Руженкової, з регіонів почали надходити скарги від професійних овочівницьких господарств, які подавали в Херсонську фітосанітарну лабораторію заявки на встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів, проте отримали відмову інспекторів через відсутність у лабораторії необхідних для проведення дослідів тест-систем.

Колективні заявки необхідно було подати до регіональних відділень Держспоживслужби, а також до головної установи списки господарств, назв культур, кількості ділянок, розмірів полів тощо до 23 квітня.

Тільки після цього Держспоживслужба може провести тендер із закупівлі тест-систем, аби забезпечити ними регіональні лабораторії.

До встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів, долучилися дев’ять  господарств. Вони мають намір встановити в Україні 27 ділянок, що охоплюватимуть 1160 га в Херсонській області (11 ділянок загальною площею 323 га), Волинській (1 ділянка на 5 га), Житомирській (6 ділянок площею 260 га), Київській (4 ділянки площею 230 га) та Чернігівській (5 ділянок площею 62 га).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!