Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Інвестиції в будівництво власної ТЕЦ в A’spik Group окупилися за три роки

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Інвестиції в високотехнологічну теплоелектроцентраль на твердопаливних котлах, яку група компаній A’spik Group запустила три роки тому, вже окупилася, адже дозволяє ТОВ «Старокостянтинівцукор» заощаджувати природний газ та зменшувати власні витрати на виробництво цукру.

Про це повідомила прес-служба компанії.

Як зазначається, до модернізації на підприємстві виробляли 65 тонн пари та 4 МВт електроенергії, а нині, завдяки новітнім технологіям, енергоефективність зросла на третину – з 45 тонн пари підприємство отримує 5,5 МВт електроенергії, півтора з яких іде на продаж.

«Завдяки сучасній ТЕЦ ми повністю відмовилися від природного газу, заощадивши його для держави. Водночас, нові твердопаливні котли та парова турбіна нарешті не лише усунули проблеми із забезпеченням підприємства електроенергією, а й надали змогу продавати її надлишок до об’єднаної мережі за фіксованим тарифом. У такий спосіб вугілля та нове обладнання дозволяють суттєво зменшувати собівартість нашого цукру», – зазначив генеральний директор групи компаній Олександр Співак.

Слід також зазначити, що «Старокостянтинівцукор» став першим цукровим заводом на теренах України, що почав працювати на вугіллі з параметрами котлів 500 Сᵒ і 65 атмосфер тиску.

«Будівництво теплоелектроцентралі, яка відповідає вимогам часу, було нагальною потребою для компанії, адже, використовуючи природний газ, цукровики не могли заощаджувати енергоресурси. Більше того, у перспективі така ситуація загрожувала втратою конкурентоспроможності на ринку, а відтак могла залишити завод без майбутнього», – йдеться в повідомленні.

Оскільки робота на твердопаливних котлах є сучасним європейським досвідом, то природно, що під час будівництва унікального для України об’єкту використовувалось обладнання німецьких та польських виробників.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!