Агромаркет

Імпортна електроенергія в 2-3 рази дорожча за вироблену в Україні

Імпортна електроенергія в 2-3 рази дорожча за вироблену в Україні

З початком року з Європи розпочався імпорт електричної енергії до України. Цей імпорт здійснюють певні підприємства, яким необхідна електроенергія для виробничого процесу.

Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради України.

За словами голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВР Андрій Герус в ефірі телемарафону «Єдині новини», станом на сьогодні обсяг імпорту невеликий – кілька сотень мегават, однак він допомагає зменшити небаланси електричної енергії в енергосистемі. Для порівняння – потужність споживання електроенергії в Україні становить 12 тис МВт.

«Імпортна електрична енергія в 2-3 рази дорожча за вироблену електроенергію в Україні. Таку електроенергію переважно імпортують ті, в кого електроенергія складає невелику частку в собівартості продукту чи послузі та хто не може зупинити на 3-4 години, коли діють графіки обмеження споживання електроенергії, виробничий процес», – додав Андрій Герус.

За словами Андрія Геруса, зараз для енергосистеми це корисно, адже в дефіцитні години, електроенергія, яку б споживали підприємства, надходить до домогосподарств. Тобто залишається більше електроенергії для населення.

Нагадаємо, елеватори можуть віднести до критично важливих підприємств.