Агромаркет
Головне:
Агромаркет

IFC може виділити $37 млн «М.В. Карго» на будівництво зернового терміналу в порту «Южний»

IFC може виділити $37 млн «М.В. Карго» на будівництво зернового терміналу в порту «Южний»

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) розглядає можливість виділення $37 млн ТОВ «М.В. Карго» на будівництво зернового терміналу в морському торговому порту (МТП) «Южний» (Одеська область).

Згідно з повідомленням на сайті IFC, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) братиме участь як паралельний кредитор, що забезпечує паралельний кредит на таку ж суму.

Будівництво зернового терміналу потужністю 5 млн тонн на рік і причалу № 25 проходитиме в два етапи.

Перший етап передбачає будівництво залізничних об’єктів для приймання 4 млн тонн зерна, зерносховищ, обладнання для сушіння зерна, транспортної мережі ліфтів і конвеєрів, суднонавантажувача для навантаження зерна з потужністю 2 тис. тонн на годину.

Перша фаза розробки причалу включатиме будівництво 422 м причалу з одним рухомим навантажувачем потужністю 2 тис. тонн на годину.

Другий етап будівництва терміналу передбачає будівництво потужностей для наливних вантажів, додаткових елеваторів і другого суднонавантажувача, що дозволить збільшити річну потужність об’єкта з перевалки до 6-8 млн тонн зерна.

Очікується, що проект буде реалізовано і введено в експлуатацію протягом двох років від початку будівництва.

Під проект необхідно було придбати 11 земельних ділянок загальною площею 28,01 га. Компанія придбала дев’ять з них у трьох приватних власників за ринковими ставками. Ще дві ділянки придбані з Одеської обладміністрації на умовах довгострокової оренди (49 років).

Як повідомлялося, 8 вересня ЄБРР затвердив кредит на $37 млн на будівництво зернового терміналу в порту «Южний».
 
Загальна сума інвестицій у проект становить $130 млн.

Довідка

Компанія Cargill (США), Адміністрація морських портів України та ТОВ «М.В. Карго» в серпні 2015 року уклали тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект у МТП «Южний». Запуск терміналу попередньо планувався на 2017 рік.

Cargill у лютому 2016 року уклала інвестиційну угоду з «М.В. Карго», що оперує в порту «Южний»,  згідно з якою Cargill інвестує $100 млн у будівництво зернового терміналу.

Сторони формалізували свої наміри шляхом укладання договору про придбання компанією Cargill 51% -ї частки «М.В. Карго».

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали