Франція, Німеччина й Італія – європейські лідери за кількістю отримання ембріонів від корів-донорів
Транспортування кріоконсервованих ембріонів ВРХ замість тварин дозволяє швидко розмножити імпортовані групи тварин й усунути ветеринарні перепони в міжнародній торгівлі, а також робить непотрібною адаптацію імпортованого генетичного матеріалу до нових умов середовища.
До того ж імпортувати ембріони значно дешевше, ніж тварин. Також метод трансплантації забезпечує можливість отримувати гомо- й гетерозиготних близнюків, що особливо важливо для нарощування поголів’я та у вирішенні питання підвищення точності оцінки батьківських пар за якістю потомства.
Сьогодні в Європі широко застосовують ембріопересадки. Так, за даними Європейської асоціації ембріотрансплантації, у 2016 році було проведено 20 783 нехірургічних вимивань ембріонів від корів-донорів й отримано 128 887 ембріонів, що придатні до трансплантації.
Традиційно в Європі найбільшу кількість ембріонів in vivo отримано у Франції – 34 896 (27,1% від загальної кількості у країнах Європи.). Також традиційно лідерами з отримання ембріонів є Німеччина – 21 311 (16,5%) та Італія – 15 487 (12%).
Середній показник отримання життєздатних ембріонів за одне вимивання в країнах Європи становить 6,2 штук. Переважна кількість робіт з отримання ембріонів припала на тварин молочного напряму продуктивності (77%).
Найбільшу кількість життєздатних ембріонів за одне вимивання (8,3 штук) отримано в Угорщині. 83% вимивань припало на донорів м’ясного напряму продуктивності.
Лише 7% ембріонів in vivo в Європі отримано з використанням сексованої сперми. Найбільше ембріонів із відомою статтю завдяки використанню сексованої сперми отримували в Росії (35%), Португалії (30%) і Швейцарії (28%). Українські вчені припускають, що це пов’язано з високою вартістю та нижчою якістю такої сперми.
Додати коментар