Фахівець розповіла, коли орендодавець має сплачувати МПЗ самотужки
Орендодавець, який здає свою ділянку агровиробнику без належного юридичного оформлення, або буде сплачувати мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) самотужки, або шукати іншого орендаря.
Про це в інтерв’ю Аgrotimes розповіла керуючий партнер ЮФ Martyniv Law, керівник податкової практики Андріана Мартинів.
Вона нагадала, що МПЗ є визначником мінімуму, який має сплачувати агровиробник – його значення зіставляється з деякими уже сплаченими податками.
Зокрема, при обрахуванні МПЗ враховується єдиний податок або податок на прибуток. З зарплати та за цивільно-правовими договорами враховується податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовий збір (ВЗ).
Також ураховується податок з орендної плати за приватну землю, земельний податок за с/г угіддя, рентна плата за спецводовикористування, 20% витрат на сплату оренди за державну, комунальну землю та с/г землю, орендодавцями яких є юридичні особи.
«Не враховується ПДВ, ЄСВ, надмірно та помилково сплачені податки й орендна плата за приватну землю. Втім, і цього достатньо, щоб за попередніми розрахунками МПЗ було або виконано (що означає, що його платити не доведеться), або ж його сума була несуттєвою, – зауважила Андріана Мартинів. – Водночас ті агровиробники, що обробляють землю не сплачуючи податків, без оформлених договорів, виплачують орендну плату «в чорну», тобто не утримуючи податків, зіштовхнуться з ускладненнями».
Фахівець уточнила: якщо права користування землею не зареєстровані в реєстрі, власники ділянок отримають платіжку щодо МПЗ.
«Якщо такий орендар не забажає компенсувати своєму орендодавцеві МПЗ, той опиниться перед вибором: сплачувати це зобов’язання самостійно, або ж шукати інше агропідприємство, яке саме прозвітує за МПЗ і виплачуватиме оренду офіційно.
Нагадаємо, з податковим боргом за кордон не пустять. Також ми писали, що через «податковий закон» можуть підвищитися ціни на землю.