Агромаркет

Фахівці запропонували нову редакцію Інструкції з боротьби з АЧС

Фахівці запропонували нову редакцію Інструкції з боротьби з АЧС

Нова редакція Інструкції з боротьби та профілактики АЧС, над якою працювали фахівці Асоціації свинарів України (АСУ) спільно з експертами ФАО, ЄБРР, спеціалістами Держпродспоживслужби та представниками бізнесу, відправлена на погодження, повідомили в АСУ.

Серед основних напрацювань та змін, що знайшли відображення в документі,  – провадження компартменталізації щодо АЧС (поділ господарств за ступенем біозахисту).

Вимоги до господарств із високим статусом біобезпеки передбачають термічну обробку кормів лише у випадках, якщо вони містять інгредієнти тваринного походження.

Також чітко прописані заходи в зоні захисту (у межах 3 км від спалаху АЧС):

– неідентифіковане поголів’я ліквідується;

– за умови отримання попередніх негативних результатів лабораторних досліджень крові на АЧС (не менше 10%) клінічно здорових ідентифікованих тварин реалізують на забійні пункти;

– заходи з обов’язкового забою не розповсюджуються на операторів ринку з підтвердженим статусом господарства з високим рівнем біобезпеки та/або встановленим статусом компартменту щодо АЧС.

У разі перезапуску свиноферми після спалаху АЧС значно знижено кількість «тестового» поголів’я. Тепер це не менше трьох «сигнальних» свиней у кожному виробничому приміщенні, а не 5% від загальної проектної потужності ферми.

Нагадаємо, наприкінці квітня 2017 року набула чинності нова редакція Інструкції з профілактики і боротьби з африканською чумою свиней. Проте не всі напрацьовані пропозиції були внесені. Відтак АСУ, ФАО та ЄБРР за сприяння Держпродспоживслужби ініціювали подальшу роботу над удосконаленням документу.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!