Агромаркет

Електронна документація щодо скарг в сфері публічних закупівель долучатиметься після війни

Електронна документація щодо скарг в сфері публічних закупівель долучатиметься після війни

Верховна Рада України прийняла закон України «Про внесення зміни до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» щодо процедури розгляду скарг» (реєстр. № 7328).

Про це повіломляє пресслужба парламентського комітету з питань економічного розвитку.

В Комітеті пояснюють: через триваючу агресію рф робота над долученням і інтеграцією відповідних електронних форм до електронної системи закупівель зупинена і не може бути запроваджена з 25 червня 2022 року. Зазначена робота може бути відновлена саме в мирний час, що призведе до удосконалення процесу подання в електронній формі та розгляду скарг, інформації, матеріалів, та інших документів, спрощення їх опрацювання та формування аналітики щодо функціонування системи оскарження у сфері публічних закупівель.

Прийнятим Законом встановлюється, що положення статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі», згідно яких скарга, інформація, документи та інші матеріали, які суб’єкт оскарження та/або замовник вважатимуть необхідними долучити до розгляду скарги, подаватимуться шляхом заповнення відповідних електронних форм з окремими полями, вводяться в дію через 6 місяців з дня припинення або скасування дії правового режиму воєнного стану, а не через 12 місяців з дня опублікування Закону, як це передбачено чинною нормою.

Нагадаємо, платник податків може оскаржити в одній скарзі всі рішення контролюючого органу.