Експортні поставки тиснутимуть на молочний ринок у 2018 році
Аналітики Rabobank у щоквартальному звіті відзначають, що наприкінці 2017 і початку 2018 року світовий ринок протистоятиме хвилі експортного надлишку, що становить 3,2 млрд л уперерахунку на молоко.
«Перші ознаки зниження цін на молоко (в місцевій валюті) з’явилися в низці експортних регіонів. Ціна падає з високих рівнів, які залишаються вище порога беззбитковості, але тиск наростатиме, стискаючи фермерську маржу», – вважають у Rabobank.
Жвавий попит на молочні продукти, особливо на сир і молочний жир у північній півкулі, був характерним для молочних ринків останнім часом. Проте темпи зростання цього попиту починають знижуватися, підкреслюють аналітики.
«Дані торгівлі підтверджують наявність надійних імпортних закупівель у ключових дефіцитних регіонах, зокрема, в частині Північної Африки і Південно-Східної Азії», – заявляють у Rabobank.
У Китаї ціни на молоко зростають, але консолідація промисловості, що триває, та несприятлива погода перешкоджають зростанню виробництва, йдеться в звіті. В результаті поставки імпортної молочної продукції до КНР залишаються активними, і ця тенденція збережеться в 2018 році.
«Експортні поставки чинитимуть тиск на ціни до кінця ІІ кварталу 2018 року, що призведе до подальшого знижувального тиску на молочний ринок, – наголошується в щоквартальному звіті організації. – Це не буде плавна перекалібровка молочного комплексу. Немає негайного закінчення слабких цін на СОМ, враховуючи складські запаси. Rabobank очікує тиск на інші ціни на біржові товари, особливо масло і сир. Однак низькі запаси масла (особливо в Європі) підтримуватимуть ціни значно вище середнього рівня за останні п’ять років. Імпорт сиру до Японії та Китаю також надасть підтримку сироварам. Ціни на молочну сироватку, навпаки, надалі перейматимуться зростанням обсягів виробництва й запасів».
Додати коментар