Агромаркет

Експортні котирування на чорноморську пшеницю просіли

Експортні котирування на пшеницю в Чорноморському регіоні знизилися вслід за світовими котируваннями. Ще однією причиною просідання цін є слабкий зовнішній попит та одночасно сильну конкуренцію з боку пропозицій з Румунії та Болгарії. Проте побоювання щодо нестабільності в регіоні обмежують подальше зниження цін.

Про це повідомляють аналітики Refinitiv Agriculture.

Ціни пропозицій щодо постачання російської пшениці з протеїном 12,5% у лютому знизилися до $330-335 за тонну FOB, що на $5 за тонну нижче, ніж попереднього тижня. Ціни пропозицій української пшениці з протеїном 11,5% втратили $6-7 за тонну та опустилися до $324-325 за тонну FOB для постачання у лютому. Для порівняння, ціни пропозицій щодо постачання пшениці з протеїном 11,5% з Болгарії або Румунії в лютому перебували на рівні $315-318 за тонну FOB.

Експортні СРТ/DAP-порт ціни на українську продовольчу пшеницю знизилися майже на $7 за тонну до $305-310 за тонну на постачання в січні-лютому, на фуражну пшеницю на $10 за тонну до $285-290 за тонну. Торгова активність на ринку пшениці була невисокою: пропозицій мало через стримування продажів аграріями.

Пшеничні ф’ючерси на товарній біржі Чикаго з початку тижня підскочили на 6% після просідання до 3-місячного мінімуму на тлі побоювань з приводу повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну. Гравці ринку вважають, що будь-яке загострення конфлікту різко скоротить пропозицію зернових із чорноморського регіону.

Нагадаємо, нетипові цінові тренди пануватимуть на пшеничному й кукурудзяному ринках. Також ми писали, що попит на пшеницю з Чорноморського регіону у другій половині 2021/22 МР буде скорочуватися.