Агромаркет

Експорт цукру у 2023/2024 МР не перевищуватиме 650 тис. тонн

Експорт цукру у 2023/2024 МР не перевищуватиме 650 тис. тонн

Граничний обсяг експорту цукру у 2023/2024 маркетинговому році становитиме до 650 тис. тонн.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства, посилаючись на підписаний Меморандом про порозуміння між Мінагро та Національною асоціацією цукровиків України («Укрцукор»).

Згідно з документом, сторони домовилися:

– погоджувати максимально можливі обсяги експорту цукру на основі попереднього балансу попиту і пропозиції в 2023/2024 маркетинговому році. Вносити зміни, які зазначені в Додатках до Меморандуму, з урахуванням проведення весняного посіву і вегетації рослин.

– граничний обсяг експорту цукру у 2023/2024 маркетинговому році становитиме до 650 тис. тонн; 

Мінагрополітики в межах законодавства може ініціювати заходи державного регулювання при виникненні загроз продовольчій безпеці держави.

При цьому щомісячно Мінагрополітики та  «Укрцукор» обговорюватимуть поточну ситуацію та визначатимуть обсяги експорту. У випадку ініціювання Міністерством заходів щодо зміни режимів зовнішньоекономічної діяльності, запровадження ліцензування та квотування сторони проводитимуть попередні консультації.

Укрцукор зі свого боку погоджується інформувати Міністерство щодо фактичного здійснення та перспектив експорту цукру. Отримавши від Міністерства повідомлення про припинення експорту, вжити необхідних заходів для інформування громадськості. 

Також Мінагрополітики сприятиме нарощуванню експортного потенціалу цукру та проведенню переговорів з  Європейським Союзом щодо подальшого безмитного та безквотного експорту цукру в країни ЄС.

Меморандум набирає чинності з дня підписання і діє до 1 вересня 2024 року.

Нагадаємо, Україна зможе експортувати 600-650 тис. тонн цукру.